Občina Šoštanj je v Zavodnju uredila vodohran s kapaciteto 60.000 litrov, ki so ga konec preteklega tedna predali v uporabo. Dela je izvedel Janez Cigale, s. p..
Nove pridobitve so se v tej lepi gorski vasici zelo razveselili, kar dokazuje tudi udeležba na predaji vodohrana. Krajani cenijo, da se je v Zavodnju zopet uredilo vprašanje oskrbe z vodo.
Zbrane je nagovoril župan Občine Šoštanj Darko Menih, ki je med drugim dejal: »Občina Šoštanj se ves čas zavzema, da po vsem svojem teritoriju občanom omogoča oskrbo s pitno vodo. Vodovod v Zavodnju ima v lasti krajevna skupnost, ki z njim tudi upravlja, sanitarni inženir Jože Kandorfer pa skrbi, da je voda zdravstveno ustrezna.«
Župan se je v nadaljevanju zahvalil vsem, ki so kakorkoli pripomogli k tej novi pridobitvi, izpostavil je Natašo in Simona Ročnika, ki sta brezplačno dala zemljišče za postavitev tega vodohrana, krajevnim svetnikom in organizacijskemu odboru, ki je bil zelo aktiven in operativen pri sami izgradnji vodohrana.
Župan je ob koncu še povedal: »Nekateri nam očitajo, da se v naši občini ukvarjamo zgolj s cestami. Ceste pomenijo povezovanje podeželja z mestom in obratno. Ceste so pomembne tudi za turizem, vodijo v svet in po njih se iz sveta vračamo nazaj domov. Kljub temu pa Občina Šoštanj vendarle ne gradi zgolj cest. Če pogledamo samo Zavodnje, je Občina tu zgradila precej objektov in infrastrukture, prav v teh dneh se gradi kanalizacija s čistilnima napravama, kar bo zagotovo pripomoglo k čistejšemu okolju za domačine in obiskovalce.«
Obiskovalce je razveselil še s podatkom, da je zaključen projekt državne ceste s pločnikom do igrišča in sedaj čakamo, da država objavi javni razpis za izbiro izvajalca.
Na predaji vodohrana je zbrane pozdravila tudi predsednica KS Zavodnje Nataša Ročnik, domačin Jože Svetina pa se je spomnil, kako je bilo učiti v šoli v Zavodnju, ko še vode ni bilo in nato predstavil nastanek zavodenjskega vodovoda.
Druženje so nadaljevali ob sproščenem klepetu in pogostitvi, ki so jo pripravili domačini.