Župan Občine Šoštanj Boris Goličnik ob tem poudarja, da je od pridobivanja elektrike je v naši dolini neposredno odvisnih 2.500 delovnih mest, veliko pa jih je s termoelektrarno in premogovnikom povezanih posredno. Nadalje elektrarna predstavlja toplotni vir za daljinsko ogrevanje in ogrevanje vode za 40.000 prebivalcev Šaleške doline in nenazadnje zagotavlja električno energijo – ne samo za našo dolino, temveč za celotno Slovenijo.
Minister Kumer in poslovodstvo HSE so predstavili tudi možno rešitev in sprejem interventnega zakona, s katerim bi zagotavljali nadaljnje obratovanje TEŠ-a.
Na Občini Šoštanj bomo podprli vse rešitve, ki so v prid naših občanov. Nujen je tudi čim hitrejši sprejem še dveh zakonov, in sicer Zakona o postopnem zapiranju Premogovnika Velenje in Zakona o prestrukturiranju SAŠA regije, ki bi morala biti v skladu z Nacionalno strategijo za izstop iz premoga v javni obravnavi že pred dvema letoma. Skladno s to strategijo za leto zaprtja premogovnika še vedno velja leto 2033.
Župan Boris Goličnik ob tem še posebej poudarja, da se moramo vsi skupaj zavedati, da je to izredno občutljiva tema, ki se tiče in vpliva na več tisoč prebivalcev. Ljudje so zelo ranljivi in v veliki negotovosti. »Vsi skupaj moramo storiti vse, da jim pomagamo. V tej smeri so danes v Ljubljani potekali pogovori in za to si bomo prizadevali na naši občini. Škarje in platno pa ima v rokah država,« pravi župan in kot župan pa tudi kot koordinator pravičnega prehoda poudarja, da si bo ves čas prizadeval, da bo izhod iz premoga resnično pravičen za vse prebivalce.